Wszystko, czego
potrzebujesz...

... w zasięgu ręki.

Jak, mieszkając w Warszawie, czerpać garściami ze wszystkiego, co ma ona do zaoferowania? Wystarczy wybrać okolicę, która będzie blisko Centrum, ale spokojniejsza, świetnie skomunikowana, ale pełna zieleni i przestrzeni dla pieszych. Takie jest Powiśle.

Apartamenty Elektrownia znajdują się w samym jego sercu – tuż przy Bulwarach Wiślanych, kilka minut spacerem do Starego Miasta lub Centrum. Świetne połączenie z resztą miasta zapewnia metro (stacja linii M2 – Centrum Nauki Kopernik) oraz liczne przystanki autobusowe.

150 m do Bulwarów Wiślanych

150 m do Centrum Nauki Kopernik

250 m do stacji metra

290 m do Muzeum Sztuki Nowoczesnej

300 m do najbliższego parku

6 min samochodem do ścisłego Centrum

Dobra energia dla każdego

W ramach samego kompleksu Elektrownia Powiśle, zaledwie kilkanaście metrów od apartamentu, znajdą Państwo restauracje, sklepy i butiki oraz Beauty Hall z ponad 300 usługami.

W strefie piękna czekają na Państwa m.in. stoiska kosmetyczne, nail bar, brow bar, salon fryzjerski i barber shop, a także oddzielna część, w której można skorzystać z masaży, depilacji oraz zabiegów kosmetycznych.

A w części gastronomicznej: zarówno klasyczne restauracje jak i Food Hall – wspólną przestrzeń, która pozwala na cieszenie się posiłkami z różnych lokali przy wspólnym stole.

Elektrownia Powiśle to także miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Eko bazarek, dni książki, targi wzornictwa, imprezy vintage, pokazy mody i kino plenerowe – Elektrownia to dobra energia dla każdego.

Powiśle - idealna okolica

Dla kochających zieleń

Bulwary Wiślane, ogród na dachu BUW-u, okoliczne skwery i parki to przestrzeń, która sprawia, że Powiśle jest wyjątkowo zielone, mimo położenia kilka minut od Centrum. Bliskość przyrody uzupełnia widok na prawą stronę Wisły: Park Praski i brzeg należący do chronionego obszaru Natura 2000. Żeby się tam znaleźć, wystarczy przejść przez most, podjechać jedną stację metra, a latem – skorzystać z tramwaju wodnego.

Dla spragnionych kultury

Zaledwie kilka minut spaceru wystarczy, żeby z Elektrowni trafić na Trakt Królewski – trasę pełną galerii sztuki, antykwariatów, niszowych muzeów. Również najważniejsze punkty na kulturalnej mapie Warszawy – Teatr Wielki, Muzeum Narodowe, Zachęta – dzieli od Apartamentów tylko kilka minut.
Miłośnicy warszawskiej architektury w zasięgu spaceru znajdą zarówno historyczne budynki Starówki jak i nowoczesne budowle.

Dla fanów sportu

Liczne ścieżki rowerowe i malownicze trasy biegowe i dla rolkarzy to najważniejsze zalety dla aktywnych mieszkańców okolicy. W okolicy znajduje się także kilka klubów sportowych, zarówno sieciowych jak i kameralnych.
Powiśle jest również świetnie skomunikowane z najważniejszymi punktami na kibicowskiej mapie Warszawy: Stadionem Narodowym, Legii i Torwarem.

Dla smakoszy

Trudno o lepsze miejsce dla osób pragnących mieszkać w miejscu, które zapewnia kilkadziesiąt lokali w zasięgu krótkiego spaceru. Kawiarnie, restauracje i bary na całym Powiślu, wzdłuż Traktu Królewskiego oraz nad samą Wisłą oferują szybki dostęp do najlepszej gastronomii w Warszawie i do potraw z całego świata. Czy będą Państwo szukać śniadaniowni na szybką poranną kawę, miejsca na niedzielny brunch czy drink baru z widokiem na Wisłę – w tej okolicy znajdą Państwo wszystko.

Dla głodnych wiedzy

Sąsiedztwo uniwersytetu zobowiązuje – Powiśle to świetne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poszerzać horyzonty. Naprzeciwko Elektrowni znajduje się Centrum Nauki Kopernik z wystawami i zajęciami dla dzieci i dorosłych oraz największą atrakcją: planetarium. Pobliskie wydziały UW organizują często otwarte wykłady i dni otwarte, a okoliczne klubokawiarnie zapraszają na spotkania z autorami i podróżnikami.

Dla szukających rozrywki

Dzięki lokalizacji w samym sercu Warszawy, Powiśle pozwala na czerpanie z atrakcji kilku bliskich dzielnic. Z jednej strony rozrywka na samym Powiślu i w Śródmieściu – kina, bilard, escape roomy, z drugiej tuż za rzeką Praga z klimatyczną ul. Ząbkowską, niszowymi artystami i eventami.
Bliskość centrum pozwala także na szybkie dotarcie do najpopularniejszych klubów, drink-barów i pubów stolicy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Umów spotkanie

Chcesz zobaczyć nasze apartamenty na żywo i poczuć klimat Elektrowni Powiśle z perspektywy jej mieszkańców? Umów się na spotkanie.

Aneta Cholewińska

+48 605 236 155